#ITNaLuzie#MojeSposobyProduktywnościBez kategorii

#SzybkiWpis – Zmiana trybu pracy

Witam Cię na moim blogu. Dziś czeka Ciebie niespodzianka, a mianowicie wpis będzie mniej techniczny a bardziej mentalny. Od tygodnia zmieniłem organizacje pracy, którą dopracowuje i chcę się z tym podzielić właśnie tutaj. Zapraszam 🙂

Dlaczego?

Zacznijmy od początku, a mianowicie dlaczego zmieniłem tryb pracy? Bo zaczęła spadać mi wydajność pracy wieczorami i w nocy. Taski, które wciągu normalnych godzin pracy planowałem zrobić „na spokojnie” wieczorem zaczęły zajmować mi dużo czasu i również powodowały brak skupienia w sprawach rodzinnych. Po rozmowie z moim życiowym mentorem moja żoną postanowiłem spróbować zamienić wieczorny czas pracy na czas spędzony z rodziną oraz sen i pozwolenie organizmowi na wypoczynek. W zamian za to dzień rozpoczynam w godzinach 4-5 rano, kiedy umysł jest „bardziej płodny” i właśnie wtedy zadania które chciałem wykonać wieczorem i w nocy o wiele szybciej kończę rano.

Obecne spostrzeżenia…

Największym wyzwaniem było rozpocząć wstawanie tak rano… Jestem człowiekiem, który drzemkę w budziku włączam często. Mój obecny patent to pozostawianie telefonu z budzikiem w salonie. Rano muszę szybko się zrywać aby budzik nie obudził syna😃 i po takim sprincie już jestem prawie obudzony. Dalej kwestia nastawienia własnej głowy w kierunku ze wcale nie jest za wcześnie na wstawanie (to najlepiej robić już wieczorem). Kolejną kwestią dla mnie bardzo ważną są zadania zaplanowane na tak wczesną porę. W sytuacji kiedy dopiero po przebudzeniu mam planować wcale mnie nie motywuje.

Teraz to już tylko wybór czy od razu robimy śniadanie czy najpierw kawę i zaczynam pracować.

Po tygodniu widzę różnicę i choć cały czas pracuje nad sobą w tej materii to rano zadania kończę nie porównywalnie szybciej
zanim mój zespół ludzi, których jestem liderem przyjdzie do pracy ja już większość rzeczy mam skończone i mogę zająć się bieżącymi rzeczami…

A Ty jak organizujesz sobie prace?

 • Bartosz Gromowski

  Cześć, wpadłem na wpis, chciałem zobaczyć kiedy wpis został dodany, ale nigdzie nie znalazłem informacji.
  Jak możesz dodaj gdzieś w widocznym miejscu czasami się przydaje jak ludzie trafią przez przypadek na wpis (tak jak ja).
  Co do organizacji czasu, super tyle, że ciężko to utrzymać.
  Raz wpadnie, kolega wieczorem, rodzina, przymusowe zajęcie no i zaburza to takie postępowanie aczkolwiek, bardzo pomaga ten sposób.
  Pewnie oglądaliśmy ten sam filmik na yt odnośnie organizacji czasu 🙂

  Dzięki i powo!

  • Dzięki Bartku za komentarz 🙂

   Zawsze znajdą się rzeczy które zaburzają postanowienia 🙂 Niestety każdy zna swoje otoczenie i musi to dostosować do siebie. Wszystko zależy też od wymaganej ilości godzin snu, bo każdy organizm inaczej się regeneruje. mi wystarczy około 6 godzin snu (staram się też aby ilość godzin była iloczynem 1,5h).

   Co do pytania kiedy post był napisany to czerwiec 2016. Wtedy po około 2 latach pracy przy jednym projekcie musiałem coś zmienić bo byłem zmęczony nocnymi pracami. Niestety praca w IT wymaga czasem wykonania czegoś w nocy kiedy użytkownicy nie korzystają z systemów, ale to w moim przypadku są marginalne przypadki.

   A co do filmiku to nie kojarzę, podzielisz się?